SRPSKI TELEGRAF IZNEO TEŠKE OPTUŽBE: Ministar policije Republike Srpske navodno radio protiv Srbije i Vučića?!

Beogradski dnevni list Srpski telegraf objavio je tekst u kojem iznosi ozbiljne optužbe na račun ministra unutrašnjih poslova Republike Srpske Željka Budimira, tvrdeći da je navodno delovao protiv interesa Srbije i predsednika Aleksandra Vučića.

Prema navodima ovog lista, Budimir je, dok je obavljao prethodne funkcije, navodno pružao podršku studentskim protestima i blokadama u Srbiji, kao i da je održavao kontakte sa pojedinim opozicionim političkim akterima.

U tekstu se navodi da su informacije dobijene od izvora bliskih političkim krugovima, uz tvrdnje da je Budimirovo političko delovanje bilo u suprotnosti sa zvaničnom politikom koju zastupaju vlasti Srbije i Republike Srpske.

Za sada nije poznato da li će uslediti zvanična reakcija ministra Budimira na iznete navode, niti su optužbe nezavisno potvrđene od strane nadležnih institucija.

Objavljivanje ovakvih tvrdnji izazvalo je pažnju javnosti, budući da se odnose na odnose između političkih aktera u Srbiji i Republici Srpskoj, koji su poslednjih godina često isticali blisku saradnju.

Ostaje da se vidi da li će se povodom ovih navoda oglasiti i predstavnici institucija Republike Srpske ili Srbije, kao i da li će biti pružene dodatne informacije koje bi potvrdile ili opovrgle iznete tvrdnje.

Napomena: U tekstu su predstavljeni navodi objavljeni u medijima i oni za sada nisu nezavisno potvrđeni, dok zvaničan odgovor prozvane strane nije bio dostupan u trenutku objavljivanja.