STUDENTI U STRAHU ZBOG EXPO-A: Iseljavaju ih iz doma, a za novi smeštaj nema garancija.

Studenti u blokadi objavili su na društvenoj mreži X da će stanari drugog bloka F krila Studentskog grada biti primorani da napuste svoje sobe zbog radova povezanih sa projektom EXPO.

Prema njihovim navodima, studenti su obavešteni o predstojećem iseljavanju, ali tvrde da im nije ponuđeno jasno rešenje za nastavak smeštaja niti garancija da će dobiti alternativni dom ili drugi vid adekvatnog smeštaja.

Ova informacija izazvala je brojne reakcije na društvenim mrežama, gde studenti izražavaju zabrinutost zbog mogućnosti da ostanu bez krova nad glavom u toku studiranja. Oni ističu da je neophodno da nadležne institucije što pre pruže precizne informacije o planovima preseljenja i uslovima pod kojima će studenti biti smešteni tokom izvođenja radova.

Za sada nema zvanične potvrde nadležnih institucija o detaljima preseljenja, niti informacija o tome koliko će studenata biti obuhvaćeno ovom odlukom.

Studenti poručuju da očekuju transparentnost i jasne odgovore kako bi se izbegla neizvesnost i problemi sa smeštajem u narednom periodu.